کیفیت طراحی سایت، سئو و آموزش در ایران

همه همیشه درباره طراحی یک وب سایت خوب صحبت می کنند اما آیا واقعا می دانید بررسی کیفیت طراحی سایت چگونه انجام می شود ؟ برای مثال می توانید بگویید که آیا طراحی وب سایت شما عملکرد قابل قبول و سئو مناسبی دارد؟ چگونه می دانید به دنبال چه جزئییاتی باید در وب سایت خود باشید؟

 

بدون یک معیار مشخص برای اندازه گیری کیفیت ، تشخیص این موارد دشوار است. بنابراین با توجه به این نکات ، در اینجا به جنبه های اصلی بررسی کیفیت طراحی سایت، سئو و آموزش در ایران می پردازیم و اینکه چگونه شرکت های متخصص، کیفیت طراحی یک سایت و سئو آن را بررسی می کنند :

کیفیت طراحی سایت، سئو و آموزش در ایران
برنامه نویسی و پشتیبانی

استراتژی طراحی سایت

طراحی وب سایت خوب توسط استراتژی پشتیبانی می شود. حتی جذاب ترین وب سایت کاربر پسند وقتی که به آنچه یک شرکت نیاز دارد نرسیده باشد موفق نیست.
بنابراین از خود باید بپرسید که: آیا بازدیدکنندگان جدید وقتی وارد سایت شما می شوند ، درک روشنی از اینکه شما چه کسانی هستید و چه پیشنهادهایی را ارائه می دهید خواهند داشت؟ آیا طراحی سایت شما بازدید کنندگان را به سمت انجام آنچه شما می خواهید هدایت می کند؟ آیا استراتژی مشخصی وجود دارد که در طراحی شما به بازدیدکنندگان اطلاع خاصی دهد؟

وب سایت پویا

اهمیت استراتژی

اگر اینطور نباشد ، طراحی سایت شما به همان اندازه که ممکن است قوی و موفق عمل کند نیست. برای ارزیابی اثربخشی استراتژی در بررسی کیفیت طراحی سایت ، افراد متخصص چندین سوالاتی را از کارفرمای خود خواهند پرسید:

 

هدف وب سایت چیست و آیا طراحی خاصی، کمکی به هدف شرکت خواهد کرد؟

مخاطب هدف کیست و چگونه طراحی می تواند مورد توجه آنان قرار گیرد؟

چه کارهایی در آینده برای ارائه به مخاطبان برنامه ریزی شده است؟

سپس شرکت متخصص، وب سایت درخور برند را طراحی و اهداف وب سایت را تعیین می کند. سپس طرح های خود را مطابق آن تنظیم می کند. هنگامی که وب سایت با استفاده از استراتژی مشخص شروع به فعالیت می کند ، احتمال رسیدن به موفقیت بیشتری را در پی خواهد داشت.

 

قابلیت کاربری

 

قابلیت کاربری، همه موارد در رابطه با ملاحظات عملی در مورد طراحی یک وب سایت خوب ، مانند سرعت ، کاربرپسندی ، امنیت ، جزئیات فنی مانند نقشه های سایت و غیره را شامل می شود. بسیاری از این جزئیات از نظر بصری آشکار نیستند.به طور مثال وقتی آدرس URL یک وب سایت را تایپ می کنید ، امنیت وب سایت را مشاهده نمی کنید. با این وجود ، قابلیت استفاده موضوعی است برای ایجاد و یا وقفه برای وب سایت هایی که کار می کنند.

 

اگر یک بازدید کننده به دلیل ناوبری ضعیف نتواند آنچه را که به دنبالش است پیدا کند ، معمولاً وب سایت را ترک خواهد کرد و این کار اصلا جنبه مثبتی برای سئو سایت نخواهد داشت. پس اگر بارگیری صفحات یک سایت بیش از حد طولانی شود، موتورهای جستجوگر و بازدید کنندگان متوجه می شوند و باعث افت سئو و موفقیت یک وب سایت می شود.

بنابراین برای دیدن اینکه یک سایت چقدر کاربرد دارد ، شرکت متخصص موارد زیر را در نظر می گیرد:

 

چه مدت طول می کشد تا صفحات وب سایت بارگیری شود و آیا بازدید کنندگان از انتظار خسته می شوند؟ پیدا کردن اطلاعات چقدر آسان است؟ آیا دکمه جستجو برای بازدید کنندگان وجود دارد؟ آیا همه پیوندها کار می کنند؟ آیا سایت در مرورگرهای مختلف کار می کند؟ (اینترنت اکسپلورر ، سافاری ، فایرفاکس ، کروم و غیره). آیا سایت در دستگاه های تلفن همراه کار می کند؟

 

و پس از بررسی این گزینه ها به طراحی راهکارهایی برای حل مشکلات موجود می پردازد.

بررسی کیفیت طراحی سایت، سئو و آموزش

استایل

 

زیبایی ممکن است نسبی باشد ، اما این بدان معنا نیست که اصول زیبایی شناسی برای هدایت طراحی وب سایت مشخص نباشد.
بهترین طرح ها برای یک وب سایت این است که با برند خود مطابقت داشته باشد ، تصورات مثبتی را برای بازدید کنندگان ایجاد کند ، مطالب به درستی دسته بندی و کاربری مناسبی را برای بازدیدکنندگان داشته باشد.

 

شرکت متخصص برای آزمایش اثربخشی زیبایی شناسی وب سایت ، موارد زیر را در نظر می گیرد:

 

آیا استایل وب سایت از نظر رنگ ، احساس ، گرافیک و غیره با نام تجاری خود مطابقت دارد؟

آیا استایل در سراسر وب سایت سازگار است؟

آیا این استایل متناسب با مخاطب هدف خواهد بود؟

چه احساسی، وب سایت به بازدیدکنندگان می دهد منظم یا درهم؟ پراکنده یا شلوغ؟ و.. و این موارد چگونه می تواند با اهداف برند هماهنگ باشد؟

 

سپس شرکت متخصص اطمینان حاصل می کند که برند و طراحی وب سایت با هم هماهنگ باشد. همچنین مخاطب هدف برند را در نظر می گیرد و استایلی متناسب با آن ها طراحی و اجرا می کند.

 

محتوا

 

دو ملاحظه اصلی در مورد محتوا، خوانایی و سودمندی است. خوانایی بسیار مهم است زیرا اگر بازدید کنندگان نتوانند محتوایی که یک برند ارائه می دهد متوجه شوند، خواه به این دلیل که بسیار نامفهوم است یا رنگ فونت کمرنگی دارد و یا با فونت غیرقابل خواندنی تایپ شده باشد ، محتوای تولیدی موفقیتی نخواهد داشت.

 

سودمندی نیز به همین اندازه مهم است ، زیرا اگر محتوای برای خواننده مهم نباشد ، به هر حال بازدیدکنندگان خود را از دست می دهد. شرکت متخصص برای ارزیابی محتوای وب سایت و ارزیابی کیفیت آن مواردی را در نظر می گیرد:

 

آیا نوع فونت که انتخاب شده قابل خواندن است؟

آیا تضاد کافی بین رنگ های پس زمینه و رنگ های فونت وجود دارد؟

آیا تمام متن به اندازه کافی بزرگ است؟

آیا این محتوا برای خواننده سودمند خواهد بود؟

آیا مطالب مختصر و مفید هستند؟

 

شرکت متخصص تمام متون موجود در وب سایت را ارزیابی می کند سپس توجه می کند که آیا بازدید کنندگان قادر به خواندن متن خواهند بود؟ دوم ، آیا آنچه که آنها می خوانند برایشان مهم است؟ در نتجه به دنبال طرحی می روند که تمام مطالب را مفید و خواندنی می کند.

 

بهینه سازی جستجو و سئو سایت

 

روش های زیادی وجود دارد که در طراحی وب سایت بر بهینه سازی جستجو و سئو سایت تأثیر می گذارد. در واقع ، “بهینه سازی موتور جستجو و سئو با طراحی وب سایت قوی شروع می شوند.”

 

حال اگر یک وب سایت از گرافیک زیادی برخوردار باشد چه پیش خواهد آمد؟ در این صورت موتورهای جستجو نمی توانند مطالب هدف را پیدا کنند.

 

برای اینکه موتورهای جستجو بدانند چه چیزی را نشان دهند ، باید برچسب های ALT را به توضیحات تصویر اضافه کرد یا اینکه آیا HTML سایت کارآمد است؟ اگر اینگونه نباشد، می تواند به رتبه بندی جستجوی سایت آسیب برساند. شرکت متخصص برای اطمینان از طراحی بهینه وب سایت مواردی را در نظر می گیرد:

 

آیا همه تصاویر با برچسب های ALT بهینه شده اند؟

آیا کد نویسی سایت کارآمد است ؟

آیا از کلمات کلیدی مرتبط در برچسب های عنوان ، توضیحات متا ، و … استفاده شده است؟

آیا نقشه برای سایت طراحی شده است؟

 

حال شرکت متخصص راه هایی را که بر رتبه بندی جستجوی سایت تأثیر می گذارد ، در نظر می گیرد و متناسب با آن وب سایت را تعدیل می کند.

ثبت دیدگاه