طراحی سایت در ایران و اصفهان

انجام کار ها به صورت اینترنتی، تقریباً تبدیل به یک عادت شده است. این تکنولوژی، که بسیار جوان به حساب می­آید، با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. از خرید محصولات گرفته، تا خواندن مقاله‌ها و حتی روزنامه، همگی آنلاین شده اند. اما هنر تبدیل کردن این امور به شکل صفحه‌های اینترنت را، طراحی سایت می­گویند. 

 

طراحی سایت در ایران

 

طراحی سایت در ایران، همانند دیگر نقاط جهان، پیشرفت چشمگیری داشته و شرکت‌ ها و مؤسسات زیادی در این زمینه شروع به فعالیت کرده اند. اگر فردی یا شرکتی بخواهد به نیرو های متخصص برای طراحی سایت مراجعه کند، کافی است یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهد. این شرکت‌ها آنقدر زیاد هستند که مشتری سردرگم می­شود و ناچار به پرسش از کسانی که این کار را قبلا انجام داده‌ اند، می‌شود.

طراحی سایت در ایران و اصفهان

شرکت‌های طراحی سایت در ایران فراوانند و عواملی که باعث پیشرفت یک شرکت و جذب مشتری برای آن می­شود زیاد است. یک مشتری باید از معتبر بودن یک مؤسسه اطمینان حاصل کند و به کار های قبلی آن مؤسسه یا شرکت دسترسی داشته باشد.

 

مشتری حق دارد تا بداند که کار طراحی سایت یک شرکت، زیبا و به روز است؛ تا با خیال راحت سفارش خود را بدهد و بداند که یک کار بی نقص تحویل می‌گیرد. هزینه ‌ها، سرویس دهی و به روزرسانی منظم بعد از طراحی سایت، زمان ‌بندی تحویل کار، پشتیبانی و قرار دادن پارامتر های سئو، سابقه فعالیت، استفاده یا عدم استفاده از قالب‌های آماده، از فاکتور های مهمی است که یک مشتری به آن توجه فراوانی باید داشته باشد.

 

طراحی سایت در اصفهان

 

در اصفهان نیز شرکت‌ها و مؤسسات فراوانی برای طراحی سایت به وجود آمده اند، که هرکدام خدمات متنوعی برای رقابت با یکدیگر، به مشتریان ارائه می­دهند. بیش از ۲۰ شرکت طراحی سایت در اصفهان وجود دارد، که شما با تعیین هدف خود و مراجعه به این مؤسسات، می­توانید تصمیم بگیرید که کدام یک را انتخاب کنید.

ترکیب طراحی سایت و رعایت اصول سئو باعث نشان دادن سایت در موتور‌های جستجوگر می­شود

گاهی برخی از این مؤسسات، خدماتی فراتر از طراحی سایت را به مشتریان ارائه می‌دهند. خدماتی مثل: نرم افزار های تلفن همراه و تبلیغات. مشتری باید در نظر داشته باشد که صرفاً ارائه سرویس ‌های متنوع، دلیل بر بهتر بودن آن مؤسسه نیست. یک مؤسسه حرفه ای باید از یک تیم حرفه‌ای تشکیل شده باشد، نه اینکه در یک تیم کوچک، هر شخصی چند مسئولیت را داشته باشد. زیرا این، از کیفیت کار کم می­کند. پس داشتن یک تیم بزرگ و حرفه ای بسیار اهمیت دارد. این تیم بزرگ می­تواند خدماتی از قبیل: طراحی سایت برای هر کسب و کاری، تنظیمات سئو، طراحی لوگو، ساخت نرم افزار و حتی آموزش ارائه دهد.

 

برخی از این سایت‌ها و شرکت ها در ایران و در شهرهای بزرگی چون تهران و اصفهان، از اصول ابتدایی طراحی نیز پیروی نمی­کنند. با اینکه سایت آن‌ها ظاهری مدرن و چشم نواز دارد، ولی از پروتکل امن https پشتیبانی نمی‌کنند. همین امر باعث می­شود که مرورگر به شما برای ورود به آن صفحه هشدار بدهد و درنتیجه از محبوبیت شرکت می‌کاهد و مشتری به سایت دیگری برای جستجوی خدمات مورد نظر خود مراجعه می­کند.

 

قیمت، دامنه و هاست

 

درست است که مشتریان به دنبال قیمت‌های مقرون به صرفه هستند، اما توجه داشته باشید که تعرفه ‌های بسیار پایین، حتماً از کیفیت پایین ‌تری برخوردارند و مطمئن باشید هیچ شرکتی بی‌دلیل قیمت ‌ها را پایین نیاورده است. البته برعکس این موضوع، گاهی اوقات نباید به قیمت بالای آن ها اطمینان کرد.

بعضی از این شرکت ‌ها در اصفهان و در کل در ایران از قالب‌های آماده استفاده می‌کنند. اگر این قضیه در سایت مطرح شود که بسیار خوب است، اما اگر اعلام نکنند و مبلغ بیشتری به خاطر طراحی دریافت کنند، یک کلاهبرداری محسوب می شود.

 

دامنه سایت (Domain) نیز اهمیت بالایی دارد. اکثر مؤسسات طراحی سایت نیز به این مورد توجه می‌کنند. در واقع بهتر است آدرس اینترنتی شما هر دو دامنه .com و .ir را داشته باشد. برای بهتر شدن نتیجه جستجو‌های بومی .ir بسیار مناسب است، چرا که گوگل برای ارائه بهتر نتیجه، اطلاعات مکانی کاربران را نیز جمع آوری می­کند.

اینفوگرافی قالب‌های آماده طراحی سایت در مقابل قالب‌های اختصاصی

اگر دامنه .com را هم داشته باشید، با بزرگتر شدن سایت، در نتایج بینالمللی گوگل نیز نمایش داده می­شوید. دامنه‌های دیگر نیز وجود دارند که به دلیل رایج نبودن، کمتر استفاده می­شوند. دامنه هایی چون: .net و .org، که البته با توجه به محتوای یک سایت، می­شود این دامنه‌ها را نیز انتخاب کرد.

 

به جز تعیین دامنه، Hosting (یا همان میزبانی وب) نیز با اهمیت است. در واقع وقتی یک سایت طراحی می­کنید، تمامی اطلاعات و فایل‌های شما باید در یک فضای امن ذخیره شود، که به این فضا هاست یا همان میزبان گفته می‌شود. پس شرکت ‌هایی که با توجه به سفارش مشتریان، هاست‌های متنوعی ارائه و معرفی می‌کنند، شرکت‌های معتبر تری هستند.

 

Hosting نیز انواع مختلفی دارد که معمولاً سایت‌های شرکت‌های طراح سایت، با معرفی انواع آن، همراه قیمت هرکدام، با توجه به ویژگی‌ هایشان پرداخته اند. پس با توجه به این نکات و هدفی که یک مشتری دارد، باید خدمات مختلف مقایسه شود تا مشتری انتخاب راحت‌تری داشته باشد.

ثبت دیدگاه