زبانهای رایج برای طراحی سایت کدامند؟

زبانهای رایج برای طراحی سایت کدامند؟

برای اینکه بدانیم طراحی وب سایت چیست ابتدا باید با صفحات اینترنتی آشنا شویم و سپس در مورد طراحی صفحات اینترنتی و طراحی وب سایت بحث کنیم.

 

وب سایت ابتدایی

 

هر وب سایت بصورت ساده از چندین صفحه متصل به هم تشکیل می شود. درون هر کدام از این صفحات می توان متن، تصویر، فایل صوتی یا فایل تصویری قرار داد. پس از ایجاد صفحات اینترنتی باید این صفحات به هم متصل شوند. اتصال صفحات به یکدیگر را به اصلاح لینک می گویند. اگر یک صفحه از یک وب سایت به یک صفحه دیگر از همان وب سایت متصل شود، به آن لینک داخلی گفته می شود و اگر به یک صفحه از وب سایتی دیگر لینک دهد به آن لینک خارجی گفته می شود.

 

وب سایت پیشرفته 

 

در حال حاضر صفحات اینترنتی بسیار پیشرفته تر از چند فایل متنی و تصویری هستند. به عنوان مثال در این صفحات می توان برای دیگران پیام فرستاد، حساب بانکی را چک کرد، خرید اینترنتی انجام داد، بصورت صوتی یا تصویری با دوستان و اقوام خود در اقصا نقاط دنیا گفتگو کرد. بسیاری از شرکتها وب سایت را برای بازاریابی اینترنتی و افزایش فروش خود راه اندازی می کنند.

هنگامی که برای یکی از دوستان خود پیامی می فرستید، این پیام در یک حافظه به نام دیتابیس ذخیره می شود. هنگامی که دوست شما وارد صفحه خود می شود، نرم افزار سایت چک می کند که آیا پیامی برای وی ارسال شده است. اگر پیامی در دیتابیس ذخیره شده بود، کاربر را از وجود این پیام آگاه می سازد. برای انجام این کارها باید با زبانهای برنامه نویسی آشنایی داشت تا بتوان چنین امکانی را برای کاربران وب سایت فراهم کرد.

 

طراحی وب سایت چیست؟

 

برای اینکه بتوان یک وب سایت طراحی کرد باید به زبانهای برنامه نویسی تسلط داشت. زبانهایی مانند:

HTML, CSS, Javascript, jQuery, PHP & MySQL

و برای ایجاد قالب و گرافیک وب سایت باید بر نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ و فلش تسلط داشت.

طراحی وب سایت به دانش استفاده از این زبانها و نرم افزارها در جهت طراحی و راه اندازی یک وب سایت اینترنتی گفته می شود.

ثبت دیدگاه