بهترین طراحان سایت در جهان

جمله بالا چه مفهومی دارد؟ چگونه می شود جز بهترین‌ها بود؟ چه فاکتور هایی را باید در نظر گرفت؟ چه شخص یا شرکتی تصمیم می­گیرد که کدام مؤسسه جزء بهترین ها باشد؟ اینها سوالاتی است که سعی داریم در این مقاله به آنها پاسخ بدهیم.

 

وب سایت WebFX، که در واقع یکی از بزرگترین کمپانی‌ها در طراحی سایت و توسعه وب، بازاریابی اینترنتی و کسب و کار اینترنتی با بیش از ۴۰۰ مشتری ثابت است، یک لیست از فاکتور های مهم برای بهترین بودن در این زمینه را تهیه کرده است.

بهترین طراحان سایت در جهان 2

شش فاکتور مهمی که شرکت‌ های طراحی وب باید آن را رعایت کنند

منظور از بهترین طراحی سایت، فقط طراحی ظاهری آن نیست. طراحی فقط گوشه‌ای از این دنیای گسترده است. عوامل مختلفی در شکل دادنِ بهترین طراحی سایت و شرکت طراح آنها دخیل است. ۶ شاخصی که بیان می­کنیم، بین تمام شرکت‌های طراحی سایت برگزیده، مشترک است. پس اگر به دنبال یک طراحی بی نقص برای سایت خود هستید، آنرا به شرکت ‌ها و مؤسسه ‌هایی که این مشخصه‌ها را دارند، بسپارید.

 

1) برنده جایزه بهترین طراحی

 

واضح‌ترین فاکتوری که توجه مشتری را به یک شرکت جلب می­کند، داشتن جایزه طراحی است. هیچ شرکتی نیست که به دنبال این افتخار نباشد. چرا که اولین چیزی است که یک مشتری متوجه آن می­شود. سازمان‌های بین‌المللی مختلفی در جهان برای اعطای این جایزه وجود دارند، اما در هر منطقه‌ای نیز سازمان هایی هستند که این جوایز را نَه در سطح بین‌المللی، که در سطح منطقه‌ ای اعطا می‌کنند.

 

2) خلاقیت و ایده‌های جدید

 

با توجه به این که طراحی سایت، یک صنعت در حال تغییر است، بهترین شرکت‌ها در این زمینه، آنهایی هستند که خود را با این تغییرات وفق می­دهند و وب سایت‌های مشتریان خود را با آخرین تکنولوژی‌ها به روز می­کنند. حتی بهترین طراحی ها، بعد از چند سال قدیمی می­شوند و به دلیل اینکه مشتریان همواره به دنبال تغییر و نوآوری هستند، برای شرکت‌ ها باید مهم باشد، تا ایده‌های جدید و خلاقانه را به آنها ارائه دهند تا همیشه رضایت داشته باشند. برخی شرکت ‌ها بر این باورند که فقط با تغییر در ظاهر سایت می­توانند رضایت مشتری را جلب کنند، اما ظاهر یک سایت، تمام به روز رسانی آن نیست. استفاده از زبان و کدهایی که برای سایت سبک‌تر است نیز بسیار مهم است. در واقع زمان بارگذاری یک صفحه برای مشتریان بسیار اهمیت دارد. تغییر بزرگ دیگری که امروزه بسیار اهمیت پیدا کرده، طراحی تعاملی صفحات اینترنت است. به این معنی که از کد هایی در طراحی سایت استفاده شود، که در هر دستگاهی، متناسب با همان دستگاه بارگذاری شود. امروزه وسایل دیجیتال برای وب­گردی گسترش پیدا کرده است. پس با طراحی مناسب، می­توان یک صفحه را در کامپیوتر های رومیزی، تبلت‌ها و گوشی‌های موبایل متفاوت دید.

طراحی صحیح یک سایت با رعایت تعاملی بودن

3) نمونه کارهای قبلی و تیم کاری

 

هر شرکت طراحی سایتی باید نمونه‌های موفق زیادی از کار های خود را داشته باشد. برای عنوان بهترین بودن، در یک زمینه کار کردن کافی نیست. یک شرکت طراحی سایت نباید فقط برای یک مشتری و صنعت کار کند. برای مثال فرض کنید که یک شرکت، فقط در زمینه لوازم خانگی مشتری می‌گیرد. با این روش، طیف وسیعی از دیگر مشتری‌ها را از دست می­دهد. یک شرکت طراحی باید از یک تیم طراحی و برنامه نویسی بزرگ تشکیل شده باشد و برای انواع صفحات وب، ایده‌های جداگانه‌ای داشته باشد. می­توان نمونه کارها را به صورت یک ویدئو آماده کرد، تا مشتریان با دیدن آن بفهمند که با یک شرکت همه کاره در این زمینه سر و کار دارند و نیازهایشان رفع می‌شود. شرکتی که مشتریانی از صنعت‌های مختلف دارد بهتر از شرکتی است که فقط با یک صنعت کار می­کند.

 

4) ارائه خدمات و سرویس‌های متنوع

 

هر شرکت طراحی سایت، موظف است بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به مشتریانش ارائه دهد؛ در غیر این صورت، قطعا جز بهترین‌ها نخواهد بود. هرچه این خدمات بیشتر باشد، مشتریان یک شرکت طراحی نیز بیشتر می‌شود؛ از کسب و کار اینترنتی گرفته تا توسعه آن ها. شرکت‌های طراحی سایت حتماً باید خدماتی مثل SEO (Search Engine Optimization) ، PPC (Pay Per Click) ، کد نویسی های تعاملی و بسیاری موارد دیگر را به مشتریانشان ارائه دهند.

 

5) سوابق درخشان ثبت شده

 

همانطور که یک شرکت سایت‌ها را طراحی می­کند، بدون داشتن مدرک نمی­تواند کارهای موفق خود را اثبات کند. یک شرکت طراحی سایت باید نمونه‌های موفق خود را با ارائه مدرک، به مشتریانش نشان بدهد. یک شرکت موفق در طراحی سایت باید لیستی از مشتریان راضی خود را به افراد و مشتریان جدید نشان بدهد. همین امر موجب یک انگیزه قوی در مشتریان جدید می­شود.

مراحل تولید یک وب سایت اینترنتی

6) رشد و پیشرفت شرکت

همانند هر کسب و کار و تجارتی، بهترین شرکت‌های طراحی سایت نیز، باید پیشرفت داشته باشند و ارزش خود را بالا ببرند. این نشان دهنده ادامه توسعه در شرکت است و بدین معناست که می‌تواند جزء بهترین‌ها در این دسته از کسب و کار ها باشد. اما لزوماً بزرگترین شرکت به معنی بهترین شرکت نیست. بزرگ بودن در افزایش اعتبار یک شرکت است که به آن ارزش می‌دهد. یک شرکت طراحی بزرگ، در واقع در میزان و تعداد مشتریان، کارمندان، ارزش سهام و دیگر چیز هایش باید بزرگ باشد تا بتواند رقیبان خود را کنار بزند و تبدیل به بهترین شود.

ثبت دیدگاه