مقدمه طراحی سایت با وردپرس

شاید شما هم مثل بسیاری از افرادی باشید که می خواهید یک وب سایت را برای خودتان با سلیقه خودتان طراحی کنید ولی همیشه با مانع بزرگی به نام یادگیری برنامه نویسی روبرو شده اید و این موضوع شما را از رسیدن به هدفتان باز داشته است. لذا همیشه در جستجوی یک سیستم طراحی سایت مدرن با امکانات خوب بدون نیاز به دانش کدنویسی بوده اید.

 

در این آموزش شما را با وردپرس که یکی از پر استفاده ترین سیستم های مدیریت محتوای در دنیا می باشد، آشنا می کنم. وردپرس امروزه به یکی از پرکاربردترین سیستم های مدیریت محتوای تبدیل شده و تنوع قالب های آن تقریبا اکثر نیاز های امروز طراحی وب سایت ها با موضوعات مختلف را بر طرف می کند. به طوریکه طراحی وب سایت به یکی از راحت ترین و متداول ترین کارها برای تمامی کسب و کارها شده است.

مقدمه طراحی سایت با وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز (CMS) است که به کاربران امکان می دهد وب سایت و وبلاگ پویا ایجاد کنند.

 

وردپرس محبوب ترین سیستم وبلاگ نویسی در وب است و امکان بروزرسانی ، شخصی سازی و مدیریت وب سایت را از CMS و مؤلفه های پشتیبان آن فراهم می کند.این آموزش اصول وردپرس را به شما آموزش می دهد که با استفاده از آنها می توانید وب سایتهایی را با سهولت ایجاد کنید.

 

این آموزش برای راحتی به بخشهای مختلفی تقسیم می شود. هر یک از این بخش ها دارای موضوعات مرتبط با تصاویر است که صفحه های مدیریت وردپرس را توضیح می دهد. اگر به دنبال سازندگان وب سایت هستید ، می توانید بهترین وب سایت سازنده وب سایت را بررسی کنید.

این آموزش برای کسانی که دانش پایه ای از HTML و CSS دارند تهیه شده است و خواستار توسعه وب سایت ها هستند. پس از اتمام این آموزش ، خود را در سطح متوسطی از تخصص در توسعه سایتها یا وبلاگ ها با استفاده از وردپرس خواهید یافت.

 

پیش نیازها

 

قبل از شروع این آموزش ، فرض می کنیم که شما از اصول اولیه HTML و CSS آگاه هستید. اگر از این مفاهیم آگاه نیستید ، بنابراین پیشنهاد می کنیم آموزش کوتاه ما را در مورد HTML و CSS بگذرانید.

 

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

 

سیستم مدیریت محتوا (CMS) نرم افزاری است که کلیه داده ها از جمله متن ، عکس ، موسیقی ، اسناد و … را ذخیره می کند و در وب سایت شما در دسترس قرار می گیرد. این امر در ویرایش ، انتشار و تغییر محتوای وب سایت کمک می کند. وردپرس ابتدا در تاریخ 27 مه 2003 توسط مت مولدنوه و مایك كوچك منتشر شد. وردپرس در اکتبر 2009 به عنوان منبع باز اعلام شد.

 

امکانات سیستم مدیریت محتوا

 

مدیریت کاربر – این امکان را به شما می دهد تا مدیریت اطلاعات کاربر مانند تغییر نقش کاربران به (مشترک ، مشارکت کننده ، نویسنده ، ویرایشگر یا سرور) ، ایجاد یا حذف کاربر ، ایجاد رمز عبور و اطلاعات کاربر را مدیریت کنید. نقش اصلی مدیر کاربر تأیید اعتبار است.

مدیریت رسانه – این ابزاری برای مدیریت پرونده ها و پوشه های رسانه ای است ، که در آن می توانید فایلهای رسانه را به راحتی در وب سایت خود بارگذاری ، سازماندهی و مدیریت کنید

مدیریت قالب (پوسته) – این امکان را می دهد که نمای سایت و عملکرد آن را تغییر دهید. این شامل تصاویر ، صفحه سبک ، فایل های قالب و صفحات سفارشی است.

گسترده سازی با افزونه – افزونه های بسیاری در دسترس است که عملکردها و ویژگیهای دلخواه را با توجه به نیاز کاربران فراهم می کند.

بهینه سازی موتور جستجو – این چندین ابزار بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را فراهم می کند که سئو در سایت را ساده می کند.

چند زبانه – این امکان را می دهد تا کل مطالب را به زبانی که توسط کاربر ترجیح داده می شود ترجمه کند.

وارد کنندگان – این اجازه می دهد تا داده ها را به صورت ارسال وارد کنید. این پرونده ها ، نظرات ، صفحات ارسال شده و برچسب ها را وارد می کند.

 

مزایای سیستم مدیریت محتوا

 

 • این یک سیستم عامل منبع باز است و به صورت رایگان در دسترس است.
 • فایلهای CSS با توجه به طراحی مطابق نیاز کاربران قابل تغییر هستند.
 • بسیاری از افزونه ها و قالب ها به صورت رایگان در دسترس هستند. کاربران می توانند بسته به نیاز خود افزونه های مختلف را تنظیم کنند.
 • ویرایش محتوا بسیار آسان است زیرا از ویرایشگر WYSIWYG استفاده می کند (آنچه می بینید چه می کنید یک رابط کاربری است که به کاربر امکان می دهد بطور مستقیم طرح سند را بدون داشتن یک دستورالعمل دستکاری کند).
 • فایلهای رسانه ای به راحتی و سریع بارگذاری می شوند.
 • این سیستم چندین ابزار سئو را ارائه می دهد که سئو سایت را ساده می کند.
 • سفارشی سازی با توجه به نیاز کاربر آسان است.
 • این سیستم اجازه می دهد تا برای وب سایت هایی مانند سرپرست ، نویسنده ، ویرایشگر و مشارکت کننده نقش های مختلفی را برای کاربران ایجاد کنید.

 

معایب سیستم مدیریت محتوا

 

 • استفاده از چندین افزونه می تواند وب سایت را برای بارگیری و اجرای آن سنگین کند.
 • دانش PHP برای ایجاد تغییر یا تغییر در وب سایت وردپرس لازم است.
 • بعضی اوقات نیاز به بروزرسانی نرم افزار برای بروزرسانی وردپرس با مرورگرهای فعلی و دستگاه های تلفن همراه است. به روزرسانی نسخه وردپرس گاه منجر به از بین رفتن داده ها می شود ، بنابراین یک نسخه پشتیبان از وب سایت لازم است.
 • اصلاح و قالب بندی تصاویر و جداول گرافیکی کار دشواری است.

ثبت دیدگاه